Η «Resilux Εταιρεία Συσκευασιών Νοτίου Ευρώπης Α.Β.Ε.Ε.», είναι θυγατρική του διεθνούς Ομίλου επιχειρήσεων Resilux, με έδρα το Βέλγιο. Στην Ελλάδα οι εγκαταστάσεις της εταιρείας βρίσκονται στην Δυτική Ελλάδα, απέχοντας μόλις μισή ώρα από την πόλη της Πάτρας. Η κύρια δραστηριότητα της, αφορά, την παραγωγή προπλασμάτων και φιαλών από PET. Εκτός από την εξυπηρέτηση της εγχώριας αγοράς, η Ιταλία, τα Βαλκάνια, η Βόρεια Αφρική και η Μέση Ανατολή είναι οι κύριες χώρες εξαγωγής των προϊόντων της. Η εταιρεία μας είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη σε περιβαλλοντικά και κοινωνικά θέματα, ενώ η πεμπτουσία της εταιρικής μας κουλτούρας είναι η συνεχής επένδυση στο ανθρώπινο κεφάλαιο και η διασφάλιση ίσων ευκαιριών. Στο πλαίσιο, της συνεχούς ανάπτυξης μας, αναζητούμε ταλαντούχους ανθρώπους να στελεχώσουν την ομάδα μας, προσδοκώντας να μοιράζονται το ίδιο πάθος με εμάς.

Υποστήριξη Τμήματος Πωλήσεων

Greece
Πωλήσεων

Τα καθήκοντα της ως άνω θέσης, περιλαμβάνουν:

  • Συνεργασία και υποστήριξη, των συναδέλφων του τμήματός του, με γνώμονα τον άρτιο συντονισμό, για την εκτέλεση καθημερινών εργασιών του τμήματος, οι οποίες θα πρέπει να είναι εναρμονισμένες με τις πολιτικές της εταιρείας.
  • Επικοινωνία – συνεργασία, με άλλα τμήματα της εταιρείας, για τον μηνιαίο παραγωγικό προγραμματισμό.
  • Διαρκή παρακολούθηση του ετήσιου προϋπολογισμού.
  • Ενδελεχής παρακολούθηση του κυκλώματος παραγγελιών:
    • επικοινωνία με τον πελάτη και γραπτή επιβεβαίωση της παραγγελίας
    • συστημική καταγραφή της παραγγελίας
    • έγκαιρη και ορθή τιμολόγηση της
    • επίβλεψη της διαδικασίας αποστολής μέχρι την παράδοσή της στον πελάτη
  • Διαχείριση καταγεγραμμένων παραπόνων, μαζί με τον υπεύθυνο συνάδελφο του κάθε χαρτοφυλακίου, σε συνεργασία και με το τμήμα ποιοτικού ελέγχου.
  • Παρακολούθηση αιτημάτων, για αποστολή δειγμάτων και ενημέρωση του πελάτη για τον χρόνο παράδοσης.
  • Σποραδικές επισκέψεις σε πελάτες, μαζί με τον υπεύθυνο του κάθε χαρτοφυλακίου.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ (επιθυμητή κατεύθυνση Οικονομικά, Marketing ή σχετικών κλάδων)
  • Άριστη γνώση και χρήση αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 4 ετών στον κλάδο των πωλήσεων - θα εκτιμηθεί εργασιακή εμπειρία σε βιομηχανία συσκευασίας πλαστικών.
  • Γνώση ιταλικής, τουρκικής και αραβικής γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες πωλήσεων και διαπραγμάτευσης.
  • Άριστη γνώση και χρήση Microsoft Office και προγραμμάτων SAP/Navision
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου υπό συνθήκες πίεσης
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Αναλυτική και κριτική σκέψη

Ηλεκτρονική διεύθυνση υποβολής βιογραφικού: Eleni.Mpakogianni@resilux.com

Interested in this job?

Your personal data will only be processed as may be required for the application procedure and in accordance with GDPR and other applicable legislation. Your personal data (i) will be stored in a secured database, (ii) will be treated confidential, (iii) will not be shared or sold to third parties and (iv) will only be accessible by authorized employees on a strict need to know basis. By uploading your resume you explicitly agree that your personal data will be stored in our database for a period of 3 years after receipt thereof (prolongation possible under renewed consent). If you would like to know more about our privacy policy, please read our full privacy statement.

Experiences

Theodore Filippatos Financial Manager

Resilux is a company that respects its employees, associates and natural resources.

I started working for Resilux 11 years ago as Financial Controller.

Today my responsibilities include ensuring the accuracy of our financial figures and overseeing the Finance Department workload. In particular, I must monitor raw material margins and sales prices on a daily basis and prepare monthly/quarterly reporting to both our local and Group organization. Overall I contribute towards the Group’s goal of financial sustainability and growth.

There’s a pleasant, motivating and challenging work environment here at Resilux, a company that respects its employees, associates and natural resources.

Theodore Filippatos